Biyografi

Filiz Özay Hakkında…

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda opera-şan bölümünden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisansını  tamamladı.

Bir süre İzmir’de müzik hayatını sürdürdükten sonra, Akademi İstanbul’da şan hocalığı ile İstanbul yaşamına başladı. Aynı okulda bölüm başkanlığı görevini sürdürürken çeşitli konserler verdi, okuldaki görevi süresince birçok etkinlik düzenledi.

Her şeyiyle kendisine ait olan “Yollar ve Duraklar” adlı projesinde, kendi alanında öncü müzisyenlerle öğrencilerin aynı sahneyi paylaşmalarını, böylece genç müzisyenlerin hem sahne deneyimi alarak aktif müzisyen olmaları, hem de önemli müzik insanlarının müzikal yaratım süreçlerini yakından görme şansı elde etmelerini sağlanmış oldu.

Uluslararası Tünel Festivali, Diyarbakır Uluslararası Müzik Festivali gibi projelerde konser ve workshoplar veren sanatçı, Fransızca şarkı söylemeyi çok sevdiği için Fransız Sokağı’nda Chez Sakman’da bir süre şarkı söyledi.

Kendi yetiştirdiği özel öğrencilerine de sürekli olarak konserler düzenleyerek öğrencilerinin sahne deneyimi kazanmalarını sağlamaktadır.

Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 2005–2007 yılları arasında Popüler Müzik Şarkıcılığı ve ensemble dersleri, 2007 2013 arasında  Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübünde şan dersleri veren sanatçı, Acıbadem Üniversitesinde de iki yıl şan dersleri vermiştir. Kişisel müzik çalışmalarının yanı sıra   öğrenci yetiştirmeye, Düşler gerçeğe şan dersinden sahneye projesi ve şarkıcılık atölyesine devam etmektedir.

Copyright © 2021 Filiz Özay Official | My Music Band by Catch Themes
Scroll Up