Filiz Özay Hakkında

Ses Eğitimi & Vokal Koçluğu

Filiz Özay, Hacettepe Devlet Konservatuarı'nda 10 Yıllık bir eğitimden sonra Akademi İstanbul, Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübü ve Acıbadem Üniversitesinde  Popüler Müzik Şarkıcılığı ve Şan dersleri vermiş olup, Profesyonel ve Amatör olarak bir çok şarkıcı yetiştirmiştir. Şu anda ise eğitimlerine devam etmektedir.

aaaa

Şarkıcı & Müzisyen

Ankarada eğitimi sırasında başlayan sahne çalışmaları daha sonra İstanbul'daki eğitmenliği süresince de devam etmiştir. Uluslararası Tünel Festivali, Diyarbakır Uluslararası Müzik Festivali gibi projelerde konser ve workshoplar veren sanatçı, Fransızca şarkı söylemeyi çok sevdiği için Fransız Sokağı’nda Chez Sakman’da sahne almıştır. Bir çok dilde şarkı söylediği repertuarı ile Gitar Live, Kalamış Jazz Room ve 60m2 mekanlarında  konserler verdi. Şu anda ise Youtube ve Instagram üzerinden kendi yorumunu kattığı repertuarından kısa kesitler paylaşmaktadır.

Ses Terapisi

Filiz Özay eğitimi sırasında Prof. Dr. Fatih Öğüt ile birlikte Ses Terapisi ve Nodül tedavisi ile tanışmış ve bu alanda kendini geliştirmiştir. Müzik Enstitüsü'nü kurduğundan bu yana bir çok öğretmen, avukat, yönetici ve şarkıcı ile Ses Terapisi yapıp bir çok kişinin ses sorunlarının çözüme kavuşmasını sağlamıştır.

Filiz Özay Hakkında…

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda opera-şan bölümünden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisansını  tamamladı.

Bir süre İzmir’de müzik hayatını sürdürdükten sonra, Akademi İstanbul’da şan hocalığı ile İstanbul yaşamına başladı. Aynı okulda bölüm başkanlığı görevini sürdürürken çeşitli konserler verdi, okuldaki görevi süresince birçok etkinlik düzenledi.

Her şeyiyle kendisine ait olan “Yollar ve Duraklar” adlı projesinde, kendi alanında öncü müzisyenlerle öğrencilerin aynı sahneyi paylaşmalarını, böylece genç müzisyenlerin hem sahne deneyimi alarak aktif müzisyen olmaları, hem de önemli müzik insanlarının müzikal yaratım süreçlerini yakından görme şansı elde etmelerini sağlanmış oldu.

Uluslararası Tünel Festivali, Diyarbakır Uluslararası Müzik Festivali gibi projelerde konser ve workshoplar veren sanatçı, Fransızca şarkı söylemeyi çok sevdiği için Fransız Sokağı’nda Chez Sakman’da bir süre şarkı söyledi.

Kendi yetiştirdiği özel öğrencilerine de sürekli olarak konserler düzenleyerek öğrencilerinin sahne deneyimi kazanmalarını sağlamaktadır.

Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda 2005–2007 yılları arasında Popüler Müzik Şarkıcılığı ve ensemble dersleri, 2007 2013 arasında  Sabancı Üniversitesi Müzik Kulübünde şan dersleri veren sanatçı, Acıbadem Üniversitesinde de iki yıl şan dersleri vermiştir. Kişisel müzik çalışmalarının yanı sıra   öğrenci yetiştirmeye, Düşler gerçeğe şan dersinden sahneye projesi ve şarkıcılık atölyesine devam etmektedir.

Scroll Up